اخبـــار و اطلاعیه هـــا

بازدید دکتر نجاری، مدیرعامل ساپکو از گروه کارخانجات پارت پلاستیک خراسان

0 دیدگاه

شرکت پارت پلاستیک، واقع در شهرک صنعتی خیام، به عنوان یکی از نخستین تولید کنندگان باک شش لایه در ایران، تنها تولید کننده قطعات سوخت و هوا رسانی خودرو در شرق کشور و تأمین کننده عمده محصولات شرکت های ساپکو و سازه گستر سایپا می باشد.

این شرکت، تولید کننده باک بنزین مجموعه شده، گلویی بنزین، انواع هواکش، رزوناتور، فیلتر های بنزین ، روغن و هوا برای ایران خودور و سایپا می باشد که این مجموعه با پیاده سازی تکنولوژی یورو4 ( باک های چندلایه) و داشتن سیستم بازیافت ضایعات محصول، توجه به محیط زیست را به طور خاص در دستور کار دارد.

لازم به ذکر است با وجود واحد فعال تحقیق و توسعه، برخی محصولات و ماشین آلات این شرکت با استفاده از مهندسی نوین توسط نیروهای زبده شرکت جهت روان سازی سایر بخش ها، طراحی و تولید می شود.

بر این اساس دکتر حسین نجاری مدیرعامل محترم ساپکو (شرکت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو) روز پنج شنبه 5 آذر ماه به همراه هیات همراه از گروه کارخانجات پارت پلاستیک خراسان بازدید و از نزدیک در جریان فرآیندهای مختلف کارخانه اعم از واحدهای تولیدی، کنترل کیفیت، مهندسی و... با رویکرد فرآیندی و مهندسی نوین قرار گرفت.

در این بازدید که بیش از 2 ساعت بطول انجامید آنچه بیش از دیگر فعالیت های تولیدی شرکت نظر مدیرعامل محترم ساپکو را به خود جلب کرد، توان تولید با ویژگیهای خاص و نیروی انسانی متخصص این واحد بود. لازم به ذکر است ضرورت تولید قطعاتی با ویژگیهای فنی و مشخصات فیزیکی و مکانیکی مختلف ایجاب می سازد که پارت پلاستیک خراسان غنی ترین منابع انسانی استان را در اختیار داشته باشد.

در جریان بازدید و با مشاهده سطح تکنولوژی بکار گرفته شده در این واحد که براحتی در صورت توسعه ظرفیت می تواند کشور را از واردات بسیاری از قطعات مورد نیاز خودرو سازی بی نیاز کند، مدیر عامل ساپکو بر اهمیت و نقش کلیدی این واحد در اجرای اقتصاد مقاومتی بویژه در منطقه شرق کشور تاکید و بر حمایت بی دریغ دولت تدبیر و امید از افزایش ظرفیت و اشتغالزایی واحد در راستای حمایت از فعالیت های شرکتهای دانش بنیان و همچنین فعالیت های تولیدی موثر در اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید فرمود.

دکتر حسین نجاری در ادامه، عملکرد پارت پلاستیک خراسان را بر اساس شاخص های تعریف شده، خوب ارزیابی کرد و همچنین شاخص های عملکرد، توان مهندسی، توان خود کفایی و رقابت پذیری شرکت را عالی ارزیابی نمود.

وی از جمله نقاط قوت شرکت پارت پلاستیک خراسان را سابقه طولانی و تجربه و تجهیزات کامل در حوزه تولید قطعات پلاستیکی از جمله سیستم های سوخت رسانی و هوارسانی خودرو دانست و همچنین امکانان آزمایشگاهی مناسب، قابلیت طراحی مدل و کار با نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی و وجود نیروهای متخصص نام برد.

دکتر نجاری در پایان ضمن قدردانی از پرسنل و انضباط کاری شرکت، آینده خوبی را برای پارت پلاستیک پیش بینی و خواستار افزایش دامنه همکاری های دو شرکت شد و اظهار امیدواری کرد که پارت پلاستیک در آینده بازهم بعنوان قطعه ساز برتر در زنجیره تامین قراربگیرد و اظهار داشت: کیفیت بالای محصولات این شرکت ضامن اعتبار ما و زنجیره عظیم تأمین کنندگان کالا در خراسان به ویژه نیشابور می باشد که سبب تمایل بیشتر ما جهت همکاری های بیشتر با این مجموعه می شود.

همچنین مهندس امیر نیک جو رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پارت پلاستیک خراسان ضمن تشریح چشم انداز و اهداف بلند مدت شرکت و نقش این واحد در استان در بکارگیری تکنولوژی روز و با نگاه استراتژیک، به کسب نشانهای مختلف استانی و کشوری واحد، بویژه در حوزه دریافت استاندارد های بین المللی قطعه سازی و احراز جایگاه برتر درصنعت پلیمر اشاره و چشم انداز شرکت را کسب بازارهای منطقه ای و جهانی برای رقابت با محصولات مشابه خارجی دانست.

در این بازدید مهندس دادگر فروغی قائم مقام مدیر عامل شرکت با تشریح وضعیت فنی و اقتصادی واحد و چشم انداز آتی شرکت بر مسئولیت عظیم مدیران شرکت از بابت نقشی که در اجرای اقتصاد مقاومتی بر عهده دارند، اشاره و تمامی دستگاه های اجرایی را به همکاری در اجرای برنامه های توسعه ای شرکت دعوت نمودند. ایشان با تشریح چشم انداز آتی شرکت، اظهار امیدواری کردند که باتوجه به برنامه ریزی های دقیق صورت گرفته شرکت پارت پلاستیک خراسان با اجرای پروژه های توسعه ای جدید خود به عنوان یکی از قطبهای بزرگ صنعتی شرق کشور مطرح خواهد شد.

تصــاویر پــیوســت